6 veidi, kā ietaupīt uz zobārstniecības izmaksām

Svarīgākais zobārstniecības klīnikas “Dental Art” uzdevums ir saglabāt un uzlabot zobu un mutes dobuma veselības stāvokli, kas ļauj mūsu pacientiem justies labi un celt savu pašapziņu. Īpaši jums esam apkopojuši dažus noderīgus padomus, kuri ļaus izvairīties no stomatoloģiskajām problēmām un ietaupīt līdzekļus uz zobārstniecības izdevumiem.

1. Apmeklējiet zobārstu divreiz gadā

Daudzas iekaisuma slimības mutes dobumā, kas ir agrīnā stadijā, ir bez simptomiem. Profilaktiskās medicīniskās pārbaudes ļaus savlaicīgi noteikt slimības un sākt ārstēšanu, kas vēlāk var būt daudz grūtāk. Piemēram, ielaista stomatīta, peridontīta un zobu kariesa gadījumi var novest pat pie zobu bojāšanās vai pat to zaudēšanas. Konsultācijas un profesionālā zobu higiēna, kas ir ieteicams ik pēc sešiem mēnešiem, palīdzēs saglabāt veselus zobus un mutes dobumu.

2. Izmantojiet papildus līdzekļus, lai rūpētos par zobu un mutes dobuma stāvokli

Tas neattiecas tikai uz zobu birstīti, kura jālieto no rīta un vakarā un vēlams pēc katras ēdienreizes. Papildus rūpēm, izmantojiet zobu diegu, lai izņemtu pārtikas pārpalikumus, kas ir palikuši starp zobiem.

Vēl viens mutes higiēnas veids ir  irigatora izmantošana. Ūdens strūkla, kuras spiedienu var mainīt, “izsit” pārtikas pārpalikumus no vistālākajiem leņķiem, tādējādi novēršot aplikuma veidošanos uz zobu emaljas.

Mēles skrāpis noņem aplikumu, kas satur baktērijas, kuras izraisa sliktu elpu un palielina risku saslimt ar  iekaisuma slimībām (gingivītu, periodontītu u.c.).

3. Ārstnieciskās, profilaktiskās pastas un skalošanas līdzekļu izmantošana

Īpašās sastāvdaļas, kuras satur zobu un mutes dobuma kopjošie līdzekļi var samazināt risku iegūt dažādas zobu problēmas (kariess, iekaisums, slikta elpa, jutīgu zobu emalju, u.c..), noņemt aplikumu un cīnīties ar baktērijām.

Starp citu, lai iegūtu šādus līdzekļus vislabāk ir griezties zobārstniecības klīnikās vai aptiekās. “Dental Art” klīnikā pie zobārsta vai administratora var iegūt vērtīgus padomos, kādus zobu kopšanas līdzekļus iegādāties. Šie līdzekļi var maksāt vairāk kā lielveikalā pieejamie, bet to iedarbība ir salīdzinoši efektīvāka.

4. Pārskatiet savus ieradumus un sabalansējiet uzņemto pārtiku

Visiem gribas smukus baltus zobus. Bet smēķēšana, kafija un sarkanvīns padara zobu emalju tumšāku un veicina pleķu veidošanos uz zobu virsmas. Ja jūs pilnībā nespējat atteikties no smēķēšanas un iepriekš minētajiem dzērieniem, tīriet zobus ar balinošajām pastām.

Pievērsieties cietajiem augļiem un dārzeņiem (āboliem, bumbieriem, burkāniem), jo to lietošana ir sava veida “iemaksa” zobu cietināšanai un stomatoloģiskās “korsetes” nostiprināšanā. Atsakoties no kaitīgajiem ieradumiem, jūs uzreiz nošaujiet divus zaķus vienlaicīgi, uzlabojiet veselību un ietaupiet līdzekļus uz zobu balināšanas rēķina.

5. Izmantojiet zobus pareizi

Dabā ir iekārtots, ka zobi tiek izmantoti, lai nodrošinātu  pārtikas nokošanas un sakošļāšanas funkciju. Jebkura “nepareiza” zobu izmantošana (riekstu čaumalu graušana, pudeļu korķu attaisīšana, diegu pārgraušana utt.) var veicināt smaganu un zobu emaljas bojājumus.

6. Ekonomējiet uz zobārstniecības pakalpojumiem

Dažkārt, pat tad, ja jums ir radušās problēmas, naudu ir iespējams tērēt gudri. Piemēram, ja situācija liek veikt zobu rentgenoloģisko izmeklēšanu, ir iespējams veikt rentgenu vienam zobam, nevis visam žoklim, tādējādi samazinot izmaksas. Tāpat, var ietaupīt, vecot zobu higiēnu vai balināšanu tikai smaida zonā.

Ja zobu problēmas prasa nopietnāku iejaukšanos, mēģiniet dziedēt zobus bez anestēzijas, ja to atļauj jūsu sāpju slieksnis.

Ja jūs vēlaties izārstēt zobus bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam, jūs to varat darīt bez maksas Stomatoloģijas institūtā vai klīnikās, kurām ir noslēgts līgums ar valsti, jo šāds līgums kompensē ārstēšanu.

Pirms došanās pie zobārsta uz pārbaudi, izpētiet vai ir pieejamas atlaides un akcijas. Piemēram,  klīnika “Dental Art” bieži rīko akcijas un piedāvā iespēja saņemt atlaidi par pakalpojumiem.

Plānojiet tērēt gudri un atcerēties, ka taupot naudu nevajadzētu aizmirst, ka veselība ir vissvarīgākais dzīve, un investīcijas tajā ir lielisks veids, kā rūpēties par savu nākotni.

 

Save