Aktieri “ziedo” zobus lomas dēļ

Zobi kā palīgs lomai – četri slaveni aktieri, kuri “ziedoja” zobus lomas dēļ

Visi esam dzirdējuši par “Holivudas smaidu” – tieši šādu epitetu bieži velta slavenajiem Holivudas aktieriem. Bet… Ne velti viņi ir aktieri un viņu galvenais darbs ir iejusties dažādās lomās. Un, ja loma to prasa, viņi ir gatavi aizmirst par savu Holivudas smaidu un izdarīt visu, lai viņu smaids un zobi izskatītos, maigi izsakoties, ne pārāk labi – toties tik atbilstoši viņu lomai!

Jums taču patīk filmas? Patīk Breds Pits, Nikolass Keidžs, Džonijs Deps un Džims Kerijs? Šis stāsts ir par viņiem un viņu zobiem – šie aktieri “ziedoja” savus zobus labas lomas dēļ. Māksla prasa upurus…

Breds Pits, Fight Club

Bredam Pitam uz filmas uzņemšanas sākumu bija ideāli zobi un smaids, ar kuru viņš lepojās. Taču šī filma – par cīņām un kaušanos – nu nekādi neatbilda Breda Pita “Holivudas smaida” tēlam. Ko darīja Breds? Aizgāja pie zobārsta un palūdza noņemt viņa žilbinoši baltos zobu venīrus, tā vietā izgatavojot un uzliekot aplupušus un nebūt ne tos estētisksi pievilcīgākās zobu plāksnītes.

Šādi “zobi” perfekti atbilda Breda Pita lomai, taču saglabāt šādu “smaidu” Breds gan nevēlējās un tūlīt pēc filmēšanas beigām lūdza zobārstam atgriezt atpakaļ viņa Holivudas smaidu”, atkal uzliekot jaunus, žilbinoši baltus zobu venīrus.

Nikolass Keidžs, Birdy

Jau vienā no savām pirmajām Holivudas lomām Nikolasam Keidžam, kuram tobrīd bija tikai 19 gadu, nācās veikt pārvērtības ar savu smaidu. Bet atšķirībā no Breda Pita Keidžam šīs pārvērtības bija pat izdevīgas. Ticiet vai nē, bet fakts ir tāds, ka šajā vecumā N.Keidžam nebija vēl izkrituši visi piena zobi, kā rezultātā jaunie, pastāvīgie zobi auga nepareizi, veidojot nepareizu zobu sakodienu. Jau kādu laiku pirms filmas uzņemšanas N.Keidžs bija plānojis uzsākt ortodontisko ārstēšanos un veikt sakodiena korekciju, šim nolūkam iepriekš izraujot atlikušos piena zobus.

Šī loma, kurā N.Keidžam vajadzēja iejusties sprādzienā cietuša vīrieša tēlā, bija kā radīta stomatoloģiskās ārstēšanās uzsākšanai. Filmas sākumā N.Keidžs vēl redzams ar visiem saviem zobiem, bet pēc tam, kad viņš “cieta” sprādzienā – zobi vairs nav redzami. N.Keidžs bija aizgājis pie zobārsta un izrāvis piena zobus, lai uzsāktu ortodontisko ārstēšanos. Īstajā laikā un īstajā brīdī nāca šī loma….

Džonijs Deps, Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Džonijs Deps atšķirībā no saviem priekšgājējiem bija gatavs upurēties vēl ilgāku laiku, jo, kā zināms, “Karību jūras pirātu” filmām ir vairākas daļas un visās no tām šo slaveno aktieri mēs redzam ar zelta un platīna zobu kronīšiem nevis ar žilbinoši baltu smaidu. Tēlam taču ir jāatbilst! Šķiet, ka Džonijam Depam šāds tēls gāja pie sirds arī ārpus filmēšanas laukuma, jo Deps šādā paskatā bija redzams arī starplaikā, kad šī filmu sērija netika uzņemta. Varbūt labs mārketinga triks, lai reklamētu filmu?

Džims Kerijs, Dumb and Dumber

Dž.Kerija spēlēto pamuļķa tēlu šajā filmā pastiprināja arī tas, ka viņam redzams nolauzts priekšējais zobs. Nē nē, aktieris speciāli nemēģināja bojāt savu īsto zobu lomas dēļ, jo… tas bija sabojāts jau iepriekš. Izrādās, jau skolas gados Dž.Kerijam kāds huligāns nolauza daļu no priekšzoba. Nolauzto zoba daļu topošais aktieris aploksnē esot aiznesis mājās, bet pēc tam zobārsts uzlicis lūzuma vietā zoba kronīti. Tā Dž.Kerijs ar šo zoba kronīti visu laiku staigājis un neviens nenojauta, ka tas nav īstais zobs.

Līdz nesāka uzņemt “Stulbs un vēl stulbāks” – tad aktieris arī izdomājis, ka viņa tēlam lieliski iederēsies tas, kas atrodas zem zoba kronīša, respektīvi, nolauztais zobs. Tāpēc aktieris lūdzis “noņemt” kronīti un atjaunot zobam iepriekšējo stāvokli. Pats Dž.Kerijs par to sacījis: “Ja Roberts De Niro savām lomām audzē svaru, tad es noplēšu zobu kronīšus!”. Starp citu, pēc filmas aktierim atkal uzlikts zoba kronītis, bet – kad pēc gandrīz 20 gadiem sāka uzņemt filmas otro daļu, Dž.Kerijam   atkal nācās atkārtot kronīša “noņemšanas” procedūru.