Ārstējam zobus bez sāpēm un bailēm

Vai atceraties, kā bērnībā Jūs sēdējāt pie stomatologa kabineta, un sirds pamira no bailēm, pakrūtē sāka smelgt, bet vēderā — nepatīkams vēsums? Bailes no izkārtnes “Zobārsts”, no urbšanas skaņām ir zināmas daudziem no mums. Tieši dentofobija — bailes ārstēt zobus — liek zobārstu apmeklēt retāk nekā to vajadzētu.

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, bailes no sāpēm un zobārsta aiziet pagātnē. Stomatologi visā pasaulē izmanto sedāciju, lai ārstētu un protezētu zobus, ka arī veiktu zobu un mutes dobuma slimību profilaksi. Arī mēs klīnikā “Dental Art” izmantojam sedāciju mūsu pacientu maksimālajam komfortam.

Sedācija ar smieklu gāzi — lielisks risinājums pacientam un ārstam

Tā ir pacienta ievadīšana pusmiega stāvoklī ar smieklu gāzes palīdzību. Virspusējas sedācijas metode, kuru pielieto zobārstniecībā, apspiež bailes un sniedz pacientam miera sajūtu. Tā rezultātā mūsu pacienti var aizmirst, ko nozīmē vārdi “Man bail iet pie zobārsta!”.

ASV, Lielbritānijas un Izraēlas klīnikās ārsti jau sen veiksmīgi pielieto smieklu gāzi zobārstniecībā. Šai tehnoloģijai ir maz kontrindikāciju, un to plaši izmanto bērnu stomatoloģijā. Mūsu ārsti izmanto sedāciju, lai mazie pacienti nejustu stresu un nebaidītos regulāri nākt pie zobārsta.

Parasti mazs bērns nespēj izturēt stomatoloģiskajā krēslā vairāk par 10 minūtēm, bet procedūras ilgums ar sedāciju var pagarināties līdz 40-60 minūtēm, kas ļauj stomatologam izārstēt vairākus zobus vienā reizē. Tas būtiski samazina vizīšu skaitu pie zobārsta.

Kā darbojas sedācija ar smieklu gāzi?

Par smieklu gāzi ikdienā sauc slāpekļa oksīdu. Šo gāzi jau pirms vairākiem gadu desmitiem veiksmīgi sāka pielietot ķirurģijā un ginekoloģijā.

Amerikāņu kompānija Matrx dažu gadu garumā izstrādāja ierīci, kurā tiek veidots nomierinošs elpojamais sajaukums, kurš par 30% sastāv no skābekļa un par 70% no smieklu gāzes. Tas ir aparāts ar drošu elektronisku vadību un ar sistēmu, kas pasargā no kļūdām sajaukuma daudzuma aprēķinā.

Caur deguna masku līdzeklis nonāk elpceļos, izelpotais gaiss tiek novākts ar lielātruma sūkni. Zobārsts, ņemot vērā pacienta vecumu un veselības stāvokli, nosaka devu, un to pēc nepieciešamības var mainīt procedūras laikā.

Kamēr pacients ieelpo smieklu gāzi, viņš jūt atslābinājumu un mieru. Pacients spēj reaģēt un sarunāties ar zobārstu. Pēc procedūras beigām maska tiek noņemta. Tad smieklu gāzes iedarbība uzreiz tiek pārtraukta.

Procedūru laikā pacients izjūt emocionālu komfortu, atslābinājumu un mieru. Bet pats galvenais — nekādas bailes!

Ko ir svarīgi zināt par sedāciju ar smieklu gāzi:

  • Sedācija nav pretsāpju līdzeklis, tai ir tikai neliels pretsāpju efekts. Izvairīties no sāpīgām sajūtām, ārstējot zobus, palīdz tikai narkoze vai lokālie pretsāpju preparāti.
  • Sedācija nav narkoze. Gāze pilnībā tiek izvadīta no organisma pēc tās iedarbības beigām, tāpēc uzreiz pēc procedūras ar sedācijas pielietošanu pacients var sēsties pie stūres.
  • Zobārsta uzdevums — izveidot komfortablus psiholoģiskus apstākļus bērnam, savādāk gāze nepalīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārdzīvojumiem. Stomatologi rekomendē sedāciju pirmās vizītes laikā, izņemot gadījumus, kad pacients ir ļoti mazs un nevar sarunāties ar zobārstu, vai kad ir citas kontrindikācijas.
  • Pieaugušajiem pacientiem sedācija ir ieteicama, ja ir izteiktas bailes no stomatologa. Ir jāņem vērā, ka pieaugušajiem ir vairāk kontrindikāciju smieklu gāzes lietošanai, piemēram, hroniskās slimības, alkoholiskā atkarība, galvas traumas utt.
  • Bērniem ir iespējams pielietot sedāciju ar smieklu gāzi, kad tie sasnieguši apzinīgu vecumu – bērns pats var sarunāties ar ārstu un ļauj sev uzvilkt masku. Šo sedācijas veidu iesakām bērniņiem no 4 gadu vecuma.

Zobu ārstēšana bez sāpēm un bailēm ir realitāte!

Pateicoties tam, ka mūsu klīnika piedāvā ārstēt zobus ar sedāciju, vairāki pacienti ir veiksmīgi tikuši galā ar ieilgušām stomatoloģiskām problēmām.

Nebaidīties no zobu ārstēšanas ir viegli! Pamēģiniet!

Pakalpojuma cena — 40 eiro.