Dr.Makarovs: vēlos, lai pacienti saņem ārstēšanas rezultātu, pavadot krēslā tikai dažas stundas

Mani draugi un paziņas bieži jautā – kā es kļuvu par zobārstu, kādēļ un kas ietekmēja manu izvēli… Tādēļ beidzot es nolēmu par sevi nedaudz uzrakstīt – par to daļu, kas attiecas uz iepriekšējiem 12 manas dzīves gadiem un kā es līdz tiem nonācu.

KDR_4325_2

Esmu dzimis un dzīvoju lieliskajā pilsētā Rīgā. Pēc izglītības esmu zobārsts un piecus no šiem 12 gadiem esmu veltījis studijām Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) un Stomatoloģijas institūtā. Pārējos septiņus gadus es aktīvi turpināju mācības, braukājot pa pasauli un gūstot pieredzi no dažādiem sava aroda meistariem gan zobu estētikā, gan ķirurģijā un implantoloģijā, gan protezēšanā.

Taču šis ceļš sākās vēl krietni pirms es pats kļuvu par zobārstu. Mana mamma ir zobārsts. Tas bija pirmais iespaids. Taču, būdams skolnieks, es visādā veidā centos izvairīties no došanās šajā pašā profesijā. Teicu, ka baidos no asinīm… Tolaik mācījos Puškina licejā, humanitārā novirziena plūsmā, kur fizikas, ķīmijas un bioloģijas man nebija. Iestāties institūtā, lai mācītos par zobārstu, tādēļ es uzreiz nevarēju, un līdz ar to es aizgāju uz parasto institūtu.

Tolaik tas bija Baltijas krievu institūts, kur sāku mācīties zviedru valodu, vēsturi, reliģiju un literatūru. Kopumā tas bija noderīgi un veicināja arī valodu prasmes. Tolaik studentiem tika piedāvāta iespēja vasaras periodā pastrādāt Anglijā fermās, lasot dažāda veida lauksaimniecības ražu. Aizbraucot tur, tieši tad es nonācu kompānijā ar mediķiem no dažādām valstīm, pilsētām, ar dažādām specialitātēm. Dzīvoju vienā istabā ar zobārstu. Lūk, tas ir vēl viens cilvēks, kurš ietekmēja mani par labu medicīnas profesijai.

Atgriežoties mājās, pirmais, ko es izdarīju – aizgāju no Baltijas institūta un pieteicos nepieciešamo priekšmetu apguves kursiem, lai varētu stāties RSU. Izvēlējos sev mērķi un 2004. gada vasarā iestājos mācīties stomatoloģiju. Tā arī sākās mans zobārsta ceļš.

KDR_4092_4

Pašlaik strādāju ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā un kādu laiku sanāca strādāt arī Krievijā. Un jau šodien es risinu jautājumus, kas saistīti ar smaida estētiku, veidojot keramiskās restaurācijas, tāpat risinu jautājumus par kaulaudu atjaunošanu un zobu implantāciju, kā arī protezēšanu uz implantiem.

Pašlaik apgūstu arī digitālo stomatoloģijas novirzienu. Vēlos sasniegt to momentu, kad pacientam mans darbs nozīmēs tikai dažas ārstēšanās dienas vai pat stundas, bet prieks no rezultāta būs ļoti liels, un rezultāts pozitīvi ietekmēs manu pacientu dzīvi! Lai to sasniegtu, es regulāri atrodos kustībā, mācībās un hobijos. Arī to nav maz! Bet par tiem es izstāstīšu citā reizē 🙂