Akcija sadarbībā ar Euroaptieka: Janvārī cukura diabēta un sirds-asinsvadu slimniekiem īpaša cena zobu higiēnai – tikai 22.77 EUR (16.00 Ls)*

Rupējies par savu zobu veselību un dzīvo ar prieku!

*Piedāvājums spēkā, uzrādot Medus karti.

Par to, kāpēc cukura diabēta un sirds-asinsvadu slimniekiem regulāra zobu higiēnas veikšana ir īpaši svarīga, stāsta klīnikas galvenais zobārsts Dr.Sergejs Andrijevskis

Akcija sadarbībā ar Euroaptieka: Janvārī cukura diabēta un sirds-asinsvadu slimniekiem īpaša cena zobu higiēnai – tikai 22.77 EUR (16.00 Ls)*„Par biežākajiem zobu veselības pasliktināšanās cēloņiem var minēt sirds un asinsvadu saslimšanas, cukura diabētu, kā arī endokrīnās sistēmas slimības. Tās ir pacientu riska grupas,” sacīja Andrijevskis. „Pat, ja zobu higiēna no šo pacientu puses tiek regulāri ievērota, tik un tā pacientam var būt pastiprināts smaganu jutīgums un asiņošana, bet zobu emaljā var būt kariesa vai zobu erozijas izraisīti bojājumi.”

Speciālists teic, ka citu saslimšanu izraisītas zobu problēmas rodas galvenokārt divu savstarpēji saistītu iemeslu dēļ. Pirmkārt, pavājinās pacienta imūnsistēma, kas nespēj pietiekami efektīvi cīnīties ar infekciju izraisītājiem mutes dobumā. Otrkārt, mutes dobumā arī kopumā palielinās kaitīgo baktēriju un citu infekciju izraisītāju daudzums, kas nelabvēlīgi ietekmē zobu un smaganu veselību.

„Abi cēloņi ir savstarpēji saistīti – ja imūnsistēma ir pavājināta, tad arī infekcijai ir vairāk iespēju izplatīties. Tādēļ mutes dobumā ap zobiem un smaganām pastiprināti sāk veidoties zobu aplikums. Tā rezultātā attīstās zobu un, it īpaši, smaganu problēmas. Sākumā tā ir smaganu asiņošana un smaganu iekaisums, kas, laicīgi neapturēts, pāriet smaganu atkāpšanās procesā – periodontītā,” norādīja zobārsts.

Andrijevskis sacīja, ka cilvēkiem ar cukura diabētu un asinsvadu saslimšanām bieži varot konstatēt stomatītu – sēnīšu izraisītu iekaisumu, kas veicina smaganu asiņošanu un var izraisīt arī zobu kariesa attīstību. Savukārt pacientiem ar sirds saslimšanām ir ievērojami pastiprināts smaganu jutīgums un pastiprināti veidojas zobu aplikums.

„Diemžēl ne visi pacienti, kuriem ir kādas veselības problēmas, aizdomājas, ka to dēļ var rasties arī zobu un smaganu problēmas,” sacīja zobārsts.

Speciālists sacīja, ka bieži vien pacienti mēdz uzskatīt savu zobu veselību par „atsevišķu pasauli”, kas nekādā veidā nav saistīta ar citām veselības problēmām un nevar būt no tām ietekmēta. Pēc Andrijevska teiktā, šis priekšstats ir stipri maldīgs.

„Cilvēka organisms ir vienots veselums un tādēļ nav pamata uzskatam, ka zobu veselības problēmas var rasties tikai nepienācīgas zobu higiēnas dēļ,” uzsvēra speciālists. „Tas, cik rūpīgi tiek ievērota zobu higiēna, protams, ir ļoti būtisks faktors, tomēr lielā mērā zobu veselību ietekmē arī kopējais cilvēka veselības stāvoklis. Mūsu zobu veselība nav izolēta no kopējās veselības!”

Pacientiem, kuriem ir sirds un asinsvadu saslimšanas, cukura diabēts vai endokrīnās sistēmas saslimšanas, zobārsts iesaka biežāk apmeklēt zobārstu vai zobu higiēnistu. Speciālists tad varēs regulāri kontrolēt pacienta mutes dobuma veselību un laicīgi novērst zobu vai smaganu problēmas.

„Ja veselam cilvēkam ieteicamais zobu higiēnista apmeklējumu biežums ir ne retāk kā vienu reizi gadā, tad cilvēkiem ar minētajām saslimšanām ieteicams apmeklēt speciālistu vismaz divreiz biežāk. Šādā veidā būs iespējams uzturēt zobu higiēnu un veselību pietiekami labā līmenī,” teica Andrijevskis.

Ja pacients pienācīgi rūpējas par zobu higiēnu, bet viņam tik un tā ir zobu vai smaganu problēmas, Andrijevskis iesaka doties vispārēji pārbaudīt veselību un noskaidrot iespējamo problēmu cēloni. „Veicot ārstēšanu un daļēji vai pilnībā to novēršot, arī zobu veselību būs vieglāk uzturēt labā līmenī,” sacīja zobārsts.