Kādi ir zobu brekešu veidi, ar ko tie atšķiras?

Ortodontiskajā ārstēšanā tiek pielietotas dažāda veida breketes zobiem, ar kurām tiek veikta zobu korekcija pareiza sakodiena izveidošanai. Atkarībā no pacienta vēlmēm un iespējām, ortodonts zobu korekcijai var ieteikt izvēlēties zobu breketes no dažādiem materiāliem – metāliskās breketes, keramiskās breketes, zelta breketes vai safīra breketes.

Klasiskās metāliskās breketes ir viens no pieprasītākajiem brekešu veidiem zobu korekcijai, tomēr atšķirībā no citiem, modernākiem brekešu veidiem, metāliskās breketes ir estētiski nepievilcīgas. Šī iemesla dēļ mūsdienās daudzi ortodontijas pacienti izvēlas veikt zobu regulēšanu ar cita veida breketēm, kas nodrošina tādu pašu rezultātu un estētiski izskatās krietni pievilcīgāk.

Keramiskās breketes ir piemērotāks risinājums pacientiem, kuriem rūp zobu estētiskais izskats ortodontiskās ārstēšanas laikā. Keramiskās breketes ir baltas un neizceļas uz zobu virsmas. Taču jāņem vērā, ka keramiskās breketes ir mazāk izturīgas, tādēļ to nēsāšanas laikā jāievēro pareizs ēšanas režīms

Pacientiem, kuri vēlas, lai breketes ortodontiskās ārstēšanās laikā nebūtu pamanāmas citiem, labākais risinājums ir safīra breketes. Tas ir estētiskākais no visiem brekešu veidiem – safīra breketes ir caurspīdīgas, nav pamanāmas uz Jūsu zobiem un ļauj panākt tikpat efektīvu zobu korekcijas rezultātu.

Savukārt, tiem pacientiem, kuri vēlas izskatīties īpaši moderni un uzsvērt savu stilu ortodontiskās ārstēšanās laikā, iesakām izvēlēties zelta breketes. Tās izskatās efektīgi un kalpo kā moderns aksesuārs – zeltaina rota zobiem, kas nodrošinās, lai Jums būtu skaisti zobi arī ortodontiskās ārstēšanās laikā.