Lai implanti kalpo ilgi

Zobubirste divreiz dienā, irigators vairākas reizes nedēļā un profesionāla higiēna reizi pusgadā – tā ir kopšanas programma, kas nodrošinās ne tikai ilgstošu implantu kalpošanu, bet arī teicamu mutes veselību kopumā.

zobu_birste

Ja esat tikko ieguvis jaunas zobu protēzes, tad visu, kas jāzina par to kopšanu, Jums noteikti ir izstāstījis ārsts. Taču, ja tikai gatavojaties procedūrai vai vēlaties atsvaidzināt zināšanas, ir vērts atcerēties, ka pilnvērtīga implantu kopšana sastāv no trim daļām.

1. Zobu tīrīšana

Nenoņemamo protēžu gadījumā tā ir absolūti identiska dabisko zobu kopšanai: zobi ar jātīra divreiz dienā, rūpīgi notīrot visas virsmas un īpašu uzmanību pievēršot vietām, kur zobs (vai protēze) stiprinās pie smaganām. Katrreiz jātīra ne tikai zobu priekšpuse un augšdaļa, bet arī aizmugure un zobu starpas, kur labi noderēs speciālās starpzobu sukas ar pavisam smalkiem sariņiem. Īpaša zobu pasta implantu kopšanai nav nepieciešama, taču zobu suku vēlams izvēlēties mīkstu. Ja Jums ir noņemamās protēzes, tad neaizmirstiet tās ne tikai tīrīt ar zobu suku, bet arī regulāri uz nakti ievietot īpaši protēžu kopšanai paredzētajos šķidrumos – Jums piemērotāko sastāvu palīdzēs izvēlēties ārsts.

2. Zobu skalošana

Papildu antibakteriālo efektu nodrošina zobu skalošana pēc tīrīšanas – otrais kopšanas solis. Tai ieteicams izmantot līdzekļus, kas nesausina mutes gļotādu, jo citādi zobu skalošana tikai palielina smaganu slimību risku. Dabisku zobu ikdienas kopšanai ar to pietiek, savukārt implantu gadījumā vairākas reizes nedēļā (tieši Jums ieteicamo lietošanas biežumu rekomendēs ārsts) ieteicams izmantot īpašu ierīci zobu skalošanai – irigatoru. Tas darbojas ar pulsējoša šķidruma – ūdens vai zobu skalotāja – strūklas palīdzību.

Irigatora lietošana ļauj notīrīt zobu aplikumu vietās, ko grūti sasniegt ar zobubirsti. Tas arī masē smaganas, uzlabojot asinsriti un pasargājot tās no slimībām, pazemina kariesa iespējamību, samazina zobu jutīgumu un atsvaidzina elpu.

3. Regulāra zobu higiēna

Tomēr ir lietas, ko nav iespējams izdarīt mājas apstākļos, lai cik laba nebūtu Jūsu zobupasta un cik ideāla – Jūsu disciplīna. Lai tiktu vaļā no zobakmens un aplikuma, nepieciešami regulāri zobu higiēnista apmeklējumi. To ieteicams darīt ne retāk kā divreiz gadā – tas ir vērtīgs ieguldījums savā veselībā un sirdsmierā.

Klīnikas Dental Art zobu higiēnisti ne tikai profesionāli sakops Jūsu mutes dobumu, bet arī spēs atbildēt pat uz visindividuālākajiem ar implantu kopšanu saistītajiem jautājumiem.