Icon

Balti plankumi uz zobiem: vai ir jāuztraucas un kā ar tiem tikt galā?

Cilvēki nesmaida. Baidās. Kautrējās. Smejoties, aizsedz muti ar roku un tas nenotiek tikai ārkārtējos gadījumos, kad nav priekšzobu. Ļoti daudz cilvēku kautrējas no vismazākajiem zobu defektiem, kas bojā estētisko izskatu. Viena no šādām problēmām ir balti plankumi uz zobiem, kas parādās dažādu iemeslu dēļ. Piemēram:

  1. Fluoroze – tā ir pārmērīga fluora lietošana, kā rezultātā uz zobiem parādās balti plankumi. Ja Jums ir fluoroze, palūdziet savam zobārstam palīdzēt atrast jums piemērotāko zobu pastu. Iespējams, jums nepieciešama zobu pasta bez fluorīdiem.
  2. Plankumi uz zobiem var būt pamanāmi pat bērniem, kuriem kaula zobi ir tikai tikko sākuši veidoties.
  3. Traipi uz zobiem var palikt pēc brekešu noņemšanas, ko daži pacienti ir nēsājuši gadiem ilgi, lai labotu sakodienu.
  4. Kariess sākuma stadijā arī izskatās kā mazs, balts plankums, kas turpina progresēt. Kad zobu emalja ir sabojājusies tik ļoti, ka ir kļuvusi nelīdzena, tad uz tās ar lielāko prieku sāk uzkrāties pārtikas atliekas un baktērijas. Tādā veidā bojātā vieta turpina progresēt, pieņemot arvien lielāku izmēru, un tas neizbēgami noved zobārstniecības krēslā.

Lai atbrīvotos no baltajiem plankumiem uz zobiem, kas radušies jebkura iepriekšminētā iemesla dēļ, jums jājautā savam zobārstam vai viņš izmanto ICON sistēmu. Revolucionārā ICON sistēma ir sākotnējā kariesa formu ārstēšana un balto plankumu noņemšana ar infiltrācijas vai impregnēšanas metodi. Vienkāršā valodā runājot, tas nozīmē, ka  zobārsts apstrādā jūsu zobus, neizmantojot mehāniskas metodes, līdz ar to – nebojājot zobu audus.

Icon_lat

Tas notiek šādi (ievērojiet – urbjmašīna un šļirce ar anestēziju šeit tā arī neparādīsies):

  1. Ja bojātā zona atrodas uz zoba sānu virsmas, tad ar zobu ķīļu palīdzību zobi tiek nedaudz atbīdīti viens no otra;
  2. bojāto virsmu pārklāj ar želeju, kas satur 15% sālsskābes – tā atver zoba poras;
  3. pēc tam, izmantojot etanolu, poras tiek sausinātas;
  4. Kad etanols ir nožuvis, uz bojātās virsmas tiek uzlikts ICON infiltrāts;
  5. Preparāta pārpalikums tiek noņemts un zobs tiek “izgaismots” ar lampu, lai infiltrāts sacietētu.

Tas viss kopumā aizņem tikai 15 minūtes un rezultāts jau ir pamanāms uzreiz. Ja jūs nofotografēsiet savu smaidu pirms procedūras un tūlīt pēc tās – jūsu izskata pārvērtības jūs patīkami pārsteigts.

ICON lietošanas priekšrocības ir tādas, ka ar preparāta palīdzību jūs varat aizpildīt mazus bojājumus (bez urbja pielietošanas!) un apturēt to progresēšanu. Turklāt zoba forma un tā struktūra tiek pilnībā saglabāta, kas nozīmē, ka košanas virsmas forma nemaz nemainās (mēs taču visi labi atceramies kā ārsts pēc plombes uzstādīšanas lūdz aizvērt muti, pakustināt žokļus un pēc tam ilgi un nogurdinoši turpina slīpēt plombas virsmu). Īpaši patīkams ir fakts, ka, ņemot vērā īso laiku, kas nepieciešams viena zoba ārstēšanai, vienā vizītē var izārstēt vairākus zobus uzreiz.