Zobu breketes

Ortodontiskas konstrukcijas, ar kuru palīdzību tiek izveidots pareizs zobu sakodiens. Ārstēšanas laikā ortodonts, savelkot vai atlaižot brekešu metāliskos lokus, maina brekešu spiediena spēku uz zobiem, lai sakodiena korekcija noritētu pēc iespējas efektīvāk. Breketes nav izņemamas un visu ārstēšanās laiku atrodas pacienta mutes dobumā. Atkarībā no pacienta vēlmēm, ortodontiskajā ārstēšanā var tikt izmantotas dažāda veida breketes.

  • Metāliskās breketes – viens no izturīgākajiem brekešu veidiem, taču metāliskajām breketēm trūkst estētisko īpašību, jo metāla spīdums izceļas uz zobu virsmas.
  • Keramiskās breketes – estētisks brekešu veids, jo keramiskās breketes ir baltas un neizceļas uz zobu virsmas. Taču, jāņem vērā, ka keramiskās breketes ir mazāk izturīgas nekā metāliskās, tādēļ to nēsāšanas laikā jāievēro pareizs ēšanas režīms, izvairoties no ļoti cietas pārtikas lietošanas uzturā.
Safīra breketes - Dental Art Klīnika Zelta breketes – Dental Art Klīnika Metāla breketes – Dental Art Klīnika
  • Plastmasas breketes – līdzīgi kā keramiskās breketes, arī plastmasas breketes ir estētiski pievilcīgākas, nekā metāliskās breketes. Taču, nēsājot plastmasas breketes, jāizvēlas pareizs ēšanas režīms. Lietojot uzturā krāsainos dzērienus un pārtiku, plastmasas materiāls var nokrāsoties un izskatīties estētiski nepievilcīgi.
  • Zelta breketes – metāliskas breketes ar zelta pārklājumu. Līdzīgi kā parastās metāliskās breketes, arī apzeltītās breketes ir ļoti izturīgas, turklāt, atšķirībā no metāliskām breketēm, tās arī estētiski izskatās pievilcīgākas – kā zeltaina zobu rota.
  • Safīra breketes – estētiskākais no visiem brekešu veidiem. Tās ir caurspīdīgas un kombinācijā ar baltiem metāliskiem lokiem uz zobiem nav pamanāmas.