Profilaktiskā zobu pārbaude

panoramas rentgensLaicīga zobu profilakse, iespējamo problēmu konstatēšana pie speciālista, kā arī zobu higiēnas ievērošana, ir labākais veids, lai ilgstoši saglabātu veselus zobus un izvairītos no sarežģītu zobārstniecības manipulāciju nepieciešamības. Mūsu klīnikas speciālisti iesaka pacientiem vismaz reizi gadā iziet profilaktisko Dental Check-Up jeb zobu pārbaudi pie speciālista. Šī procedūra ļaus pacientam regulāri būt informētam par savu zobu veselību un nepieciešamības gadījumā likvidēt zobu problēmas vēl to sākumposmā, bet zobārstam – regulāri sekot līdzi pacienta zobu veselībai un precīzāk sastādīt ārstēšanas plānu, ja tāds nepieciešams. Pacienti bez sūdzībām profilaktisko Dental Check-Up pie zobārsta var veikt reizi gadā, apvienojot to arī ar vizīti pie zobu higiēnista.    

Profilaktiskās zobu pārbaudes norise

  • Pacients uz vietas klīnikā aizpilda speciālu medicīnisko lapu, kurā atzīmē informāciju par savu veselības stāvokli – tas nepieciešams, lai zobārsts varētu nepieciešamības gadījumā sastādīt konkrētajam pacientam piemērotāko ārstēšanās plānu.
  • Sarunā ar pacientu speciālists noskaidro, vai ir kādas sūdzības un iespējamās zobu problēmas, kas satrauc pacientu.
  • Zobārsts veic pacienta zobu apskati, fiksējot zobu veselības stāvokli, kā arī pārbauda smaganu veselību, ar speciālu instrumentu nosakot smaganu kabatu dziļumu. Tas ļauj noteikt, vai nav sācies smaganu atkāpšanās process.  
  • Gadījumā, ja speciālists apskatē konstatē, ka pastāv problēmas ar atsevišķiem zobiem, kuriem nepieciešama labošana, pacientam veic digitālo zobu rentgenu.     
  • Ja zobārsts apskatē nekonstatē zobu problēmas, drošības nolūkos pacientam ļoti ieteicams veikt zobu panorāmas rentgena uzņēmumu (ortopantomogrammu), lai speciālists detalizēti izvērtētu kopējo mutes un žokļu veselības stāvokli un konstatētu iespējamās problēmas, kas ar aci nav pamanāmas.
  • Balstoties uz pacienta sniegto informāciju, zobu apskates rezultātiem un zobu panorāmas rentgena uzņēmumu, speciālists sastāda ārstēšanas plānu, kurā soli pa solim norādītas nepieciešamās manipulācijas zobu veselības uzlabošanai. Ja pacientam netiek konstatētas zobu problēmas, speciālists var ieteikt zobu higiēnas procedūru.
  • Ārstēšanas plānu pacientam nosūtām pa epastu triju dienu laikā.