Saki “jā” baltam smaidam!

“Balināšana ir kaitīga zobiem!” – to dažkārt gadās dzirdēt kā no pacientiem, tā arī no pašiem zobārstiem. Vai tā tiešām ir taisnība?KDR_3804_2

Klīnikas “Dental Art” zobārsts Alla Druzjaka ir pārliecināta, ka veselīgiem zobiem balināšanas procedūra nav kaitīga, bet jāņem vērā, ka pozitīvam un ilgnoturīgam rezultātam, ir nepieciešams nedaudz visu saplānot.

Zobu balināšanas procedūra klīnikā ilgst tikai 1-1,5 stundas, taču laicīga plānošana tai nepieciešama tādēļ, ka pirms zobu balināšanas jāveic zobu higiēna. Tas jādara tāpēc, ka zobu aplikums un zobakmens ne tikai slikti izskatās paši par sevi, bet arī veicina nevienmērīgu balinošā līdzekļa iedarbību uz zobu emalju.

Zobu balināšana _ Dental Art - Google Chrome 2016-03-22 12.15.56

Vēlams, lai starp higiēnas un balināšanas procedūrām paiet kāds laiks. Atkarībā no zobu veselības tās var būt gan pāris nedēļas, gan mēnesis – tieši Tev piemēroto procedūru grafiku noteiks zobārsts vai higiēnists pirmās vizītes laikā. Nav jābaidās, ka balināšana ātri zaudēs savu efektu – klīnikā “Dental Art” veiktās balināšanas rezultāts saglabājas līdz pat trīs gadu garumā un ilgāk.

Tiesa, lai izbaudītu tik ilgstošu balināšanas iedarbību, nepieciešams būtiski ierobežot vai pat pavisam atteikties no ieradumiem un produktiem, kas zog zobu baltumu: smēķēšanas, kafijas, tējas (zaļā, starp citu, krāso zobus vēl spēcīgāk par melno tēju), sarkanvīna, koka-kolas un vairākiem citiem produktiem.

Kā tad zobārstniecības klīnikās iegūst baltāku smaidu? Tas notiek ar fotobalināšanas palīdzību, kas mūsdienās tiek uzskatīta par efektīvāko un veselīgāko zobu balināšanas metodi. Procedūras laikā uz zobiem tiek uzklāts balinošs gels ar ūdeņraža pārskābi, un zobi tiek izgaismoti ar īpašu heliolampu. Gaismas ietekmē no gela izdalās skābeklis. Tas iesūcas zobā caur emalju un sašķeļ tumšo zobu pigmentāciju bezkrāsainās daļiņās. Tādā veidā zobu emalja kļūst par 1-2 toņiem gaišāka. Patīkamās pārmaiņas ir labi redzamas uzreiz pēc procedūras.

“Man patīk, kad mani klienti uzreiz pēc procedūras ieskatās spogulī un priecājas – viņu smaids tik tiešām kļuvis daudz spožāks.”

 

No ūdeņraža pārskābes gela sastāvā nav jābaidās – tā nekaitē zobiem, un tie pilnībā saglabā savu stiprumu. Savukārt smaganas ar gelu nesaskaras, jo tās pirms procedūras tiek pārklātas ar izolējošu materiālu. Tiesa, ir pavisam normāli, ka pēc balināšanas zobi apmēram divas nedēļas ir jutīgāki nekā parasti.

Tāpēc šai laikā vēlams izmantot jutīgiem zobiem domāto zobu pastu un skalošanas līdzekli. Klīnikā “Dental Art” balināšanas procedūras noslēgumā klienta zobi tiek apstrādāti ar speciālu preparātu, kas fluorizē zobus un mazina to jūtīgumu.

Fotobalināšana netiek veikta jauniešiem līdz 18 gadu vecumam, grūtniecēm un sievietēm, kas baro ar krūti, kā arī cilvēkiem ar nopietnām smaganu saslimšanām vai zobu eroziju. Visiem pārējiem šī procedūra ir absolūti nekaitīga.  To ir iespējams veikt arī mājās, izmantojot īpaši šim nolūkam izgatavotas zobu uzlikas jeb kapes.

Pirmās vizītes laikā ārsts noņem klienta zobu nospiedumu uzliku izgatavošanai, kā arī nosaka piemērotāko balinošā gela veidu. Lai iegūtu žilbinošu smaidu, kapes jāpārklāj ar gelu un jālieto dažas stundas dienā vai jāatstāj uz zobiem pa nakti. Kopumā var veikt līdz 14 balināšanas seansiem. Tā kā kapes katram klientam top individuāli klīnikas “Dental Art” zobu tehniskajā laboratorijā, tad tās ir ērtas un nerada nepatīkamas sajūtas.

Būtiska mājas balināšanas priekšrocība – iespēja pašam izvēlēties, kad un cik intensīvi veikt balināšanu. Turklāt tā ir ļoti saudzīga procedūra, kas ir piemērota arī cilvēkiem ar jutīgiem zobiem. Taču tieši Tev piemērotāko balināšanas veidu vislabāk spēs ieteikt profesionāls ārsts.

Tātad plāns ir pavisam vienkāršs – vizīte pie zobu higiēnista, labākā balināšanas veida izvēle kopā ar ārstu un pati balināšanas procedūra. Smaidam vienkārši ir jābūt žilbinošam!