Periondotologa konsultācija

Pacientiem ar smaganu problēmām un periodontītu (smaganu atkāpšanās) kompetentāko palīdzību varēs sniegt periodontoloģijas speciālists, kas izvērtēs smaganu veselības stāvokli un piemēros nepieciešamās ārstniecības procedūras. Ārstēšanās pie periodontologa ļauj pacientam saglabāt smaganu veselību pēc iespējas augstākā līmenī un izvairīties no nopietnām zobu un smaganu problēmām. Konsultācijas laikā periodontologs veic kopējo mutes dobuma veselības pārbaudi, īpaši izvērtējot smaganu veselību.

Konsultācija pie periodontologa

  • Pacients uz vietas klīnikā aizpilda speciālu medicīnisko lapu, kurā atzīmē informāciju par savu veselības stāvokli. Pacienta sniegtā informācija ir ļoti būtiska, lai speciālists būtu informēts par iespējamām pacienta veselības problēmām un varētu attiecīgi plānot ārstēšanas procesu, lai tas būtu drošs pacientam.
  • Konsultācijas laikā speciālists pārrunā ar pacientu noskaidro esošās problēmas un sūdzības par zobu un smaganu veselību.
  • Periodontologs pārbauda pacienta mutes dobuma veselību – zobu stāvokli un smaganu kabatu dziļumu, konstatējot esošās problēmas.
  • Detalizētai žokļa kaula un smaganu stāvokļa izvērtēšanai pacientam tiek veikts zobu panorāmas rentgena uzņēmums (ortopantomogramma).
  • Balstoties uz pacienta sniegto informāciju, mutes dobuma apskati un smaganu veselības stāvokļa izvērtējumu, speciālists-periodontologs nosaka nepieciešamās zobārstniecības un periodontoloģijas procedūras, sastādot detalizētu ārstēšanas plānu.
  • Ārstēšanas plānu pacientam nosūtām pa epastu triju dienu laikā.