Venīra smaids: kas tas par zvēru?

“Ārstējiet zobus bez bailēm un sāpēm”. Pēc šāda principa vadās stomatoloģiskās klīnikas Dental Art speciālisti. Tomēr stomatoloģija – tā nav tikai ārstēšana, bet arī smaida estētiska uzlabošana. Arsenālā ir daudzas metodes, viena no populārākajām – venīru uzstādīšana. 

– Venīri – tās ir speciālas plāksnītes, kas tiek fiksētas uz priekšējiem zobiem, kā augšējiem, tā arī apakšējiem, smaida zonā, – stāsta klīnikas zobārsts-implantologs Aleksandrs Makarovs. – Šī metode tiek izmantota, ja pacienta zobi ir veseli, bet šķībi vai starp tiem ir nelielas spraugas.

Uz plombētiem zobiem venīri netiek likti. Tāpat, ja pacientam ir nepareizs sakodiens vai cilvēks cieš no bruksisma (zobu griešanas) – šādam pacientam tie vienkārši neturēsies.

Viss sākas ar konsultāciju. Mēs kopā ar pacientu novērtējam, vai viņam būs piemēroti venīri kā estētiskās restaurācijas metode. Ja rezultāts ir pozitīvs, noņemam nospiedumus zobiem, kuriem nepieciešama “ārienes” korekcija, fiksējam to krāsu un formu.

Pēc tam noteikti veicam nākamā smaida fotoanalīzi: tas atgādina frizūras izvēli uz datora salonfrizētavā. Pēc fotoanalīzes rezultātiem tiek izgatavoti vaska zobi pielaikošanai: tā iespējams redzēt rezultātu jau pirms visu procedūru sākuma. Ja venīru forma un krāsa apmierina pacientu, tad nākamais etaps – zobu apvīlēšana lokālajā anestēzijā. Zobi zem venīriem tik apvīlēti minimāli.

Ja runa iet par tā dēvētajiem non-prep-venīriem (superplānām plāksnītēm), tad apvīlēšana netiek veikta. Atšķirībā no parastajiem, non-prep-venīri tiek izgatavoti nevis ar mašīnām, bet manuāli. Tātad mēs šeit runājam par pilnīgu ekskluzīvu.

Kad izvēlēta venīru forma, pacienta zobu nospiedums tiek nosūtīts uz klīnikas zobu tehnisko laboratoriju vai mūsu partneriem, kur tiek izgatavotas pastāvīgās plāksnītes. Tās tiek izgatavotas no dažādiem keramikas veidiem. Izgatavotos venīrus “uzsēdina” uz zobiem ar speciāla cementa palīdzību. Un viss!

Pēc daktera Makarova vārdiem, nepastāv optimālais venīru skaits smaida restaurācijai: viss ir individuāli. Kādam pietiek ar 4, kādam vajadzīgs ducis. Plāksnītes kalpo līdz 15 gadiem. Venīra smaidam nav nepieciešama nekāda īpaša kopšana: tie ir jākopj tāpat kā savi zobi. Tiešām, tas arī ir savs neatkārtojamais smaids.