Zobu ārstēšana miegā

Vai ir iespējams ārstēt zobus bez sāpēm un bailēm? Jā, protams! Tas tiešām ir iespējams, ja jūs izvēlēsieties zobu ārstēšanu miegā, jeb, lietojot medicīnas terminoloģiju, intravenozu sedāciju (IV sedācija).

Ja jums ir uztraukums sakarā ar zobu labošanu vai jums ir procedūra, kas var izraisīt lielu diskomfortu, intravenoza sedācija ir efektīvs un drošs līdzeklis, kas ir domāts tieši jums. Īsuma par sedāciju – kad tiek pielietota intravenoza sedācija, samaņa tiek nomākta un šo stāvokli rūpīgi kontrolē anesteziologs. Nomierinošs līdzeklis tiek ievadīts tieši vēnā un ievadītais medikaments padarīs jūs ļoti miegainu. Kamēr ilgst šīs stāvoklis, zobārsts veiks nepieciešamo ārstēšanu.

 

Kāpēc man var būt nepieciešama IV sedācija?

Tas ir ideāls veids, kā palīdzēt jums atslābināties, ja jūs satraucaties par zobu ārstēšanu, vai Jums ir paredzēta procedūra, kas var izraisīt diskomfortu (piemēram, sarežģīta kanālu tīrīšana, zobu esktrakcija vai ir jāizdara liels darba apjoms vienā reizē).

Kādi ir ieguvumi? Procedūras laikā jūs atradīsieties miega stāvoklī, kas ir ideāli piemērots pacientiem, kuri vēlas izvairīties no urbja trokšņa un vibrācijas. Jūs neko neatcerēsieties par procedūras gaitu un pēc stundas varēsiet doties uz mājām.

Vai ir kādi riski?

IV sedācija ir ļoti droša, jo to uzrauga speciāli apmācīts zobārsts, ka arī anesteziologs. IV sedācijai ir šādas sekas:

 • tā samazina jūsu nemieru un liek jums justies atviegloti;
 • tā liek jums justies miegaini;
 • jūs neko neatcerēsieties par procedūru.

Kas ir nepieciešams, lai sagatavotos IV sedācijai?

 • Atnākt uz konsultāciju pie zobārsta un noskaidrot, vai zobu ārstēšana miegā jums ir piemērota;
 • Ja lietojat kādas zāles, turpiniet tās lietot kā ierasts;
 • Neēdiet un nedzēriet neko vismaz 3-4 stundas pirms procedūras;
 • Nāciet uz klīniku kopā ar atbildīgo pieaugušo. Jūsu pavadonim ir jābūt vismaz 18 gadu vecam un personīgi jums pazīstamam. Pavadonim jāierodas un jāpaliek klīnikā kopā ar jums. Šim cilvēkam jāspēj pavadīt vai aizvest jūs mājās un parūpēties par jums visas atlikušas dienas garumā. Lūdzu nenāciet uz procedūru kopā ar bērniem.

Kur notiek zobu labošana ar IV sedāciju?

Ārstēšana tiks veikta Dental Art klīnikā, vienā no zobārstu kabinetiem. Procedūras laikā kabinetā pastāvīgi uzturēsies ārsts anesteziologs, kurš kontrolēs jūsu stāvokli. Jūsu pavadonis varēs sagaidīt jūs pēc procedūras uzgaidamajā telpā.

Kā notiek intravenozas sedācijas procedūra?

 1. Pirms procedūras jums būs jāparaksta piekrišana par to, ka jūs piekritat zobu labošanai miegā ar anesteziologa uzraudzību. Personāls izskaidros riskus, ieguvumus un alternatīvas, pirms viņi jūs lūgs parakstīt piekrišanas veidlapu.
 2. Jūsu asinsspiediens tiks pārbaudīts pirms un pēc procedūras.
 3. Ļoti plāna plastmasas caurule tiks ievietota jūsu vēnā vienā no rokām. Tad tiks ievadīts medikaments, kas ātri padarīs jūs ļoti miegainu un atvieglotu.
 4. Procedūras gaitā jūsu pirkstam tiks piestiprināta ierīce, kas noteikts pulsu un skābekļa līmeni (saturāciju).
 5. Kā arī IV sedācijas laikā jums tiks dota vietējā anestēzija. Vajadzēs pāris minūtes, lai injekcija iedarbotos un nodrošinātu, ka jūs nejūtīsiet sāpes ārstēšanas laikā.
 6. Miega garums ir atkarīgs no nepieciešamo ārstēšanas darbu apjoma.

Kas notiek pēc IV sedācijas?

Jums būs jāpaliek mūsu uzgaidāmajā telpā, līdz būsiet gatavs doties projām. Atkopšanās parasti aizņem aptuveni stundu. Dienā, kad jums bija intravenoza sedācija:

 • nepalieciet vieni – brauciet mājās ar savu pavadoni, ja iespējams – ar automašīnu;
 • nebrauciet ar velosipēdu vai motociklu;
 • nestrādājiet ar mehānismiem;
 • nelietojiet alkoholu;
 • neatgriezieties darbā un neparakstiet juridiskus un citus svarīgus dokumentus.

Atcerieties, ka sedācija ne vienmēr var būt piemērota metode, tādēļ, pirms jūs izvēlaties ārstēt zobus miegā, jums noteikti jāapmeklē zobārsta konsultācija. Tas vajadzīgs, lai zobārsts pārliecinātos, ka zobu ārstēšana miegā jums būs piemērota un droša metode – ārstam ir jānovērtē gan jūsu vispārējais veselības stāvoklis, gan zobu stāvoklis.