Zobu tiltu veidi

Zobu tilti pēc pacienta vēlmēm tiek izgatavoti no tiem pašiem materiāliem kā zobu kroņi un tiem piemīt tādas pašas īpašības.

  • Plastmasas zobu tilti – no plastmasas izgatavota pagaidu protezēšanas konstrukcija, kas uz pacienta zobiem tiek nostiprināta ar pagaidu cementu, uz laiku, kamēr zobu tehniskajā laboratorijā tiek izgatavots pastāvīgais zoba tilts.
  • Lietie zobu tilti – tiek izgatavoti no metāla. Lietajiem zobu tiltiem piemīt metālisks spīdums, tādēļ estētisko īpašību dēļ tos parasti pielieto sānu zobu restaurēšanai.
  • Metālkeramikas zobu tilti – no keramikas izgatavoti zobu tilti, kas stiprinās uz metāliska karkasa. Dažkārt, atkāpjoties pacienta smaganai, vai gadījumā, ja smagana ir plāna, metāliskais karkass var kļūt redzams pie smaganas kakliņa un izskatīties nepievilcīgi, tādēļ nepieciešamības gadījumā karkasu var apstrādāt ar speciālu keramisku pārklājumu (porcelāna pakāpe). Tādā veidā metālkeramikas tiltus var padarīt estētiski piemērotus ne tikai sānu, bet arī priekšējo zobu restaurēšanai.
  • Cirkonija keramikas zobu tilti – no keramikas izgatavoti zobu tilti, kas stiprinās uz cirkonija karkasa. Cirkonija keramikas zobu tilti ir izturīgi un estētiski piemēroti jebkuru zobu restaurēšanai, jo cirkonija karkass pēc krāsas ir saderīgs un nespīd cauri keramiskajam pārklājumam.
  • Cirkonija zobu tilti – no cirkonija izgatavoti zobu tilti, kas estētiski ir identiski pacienta dabīgajiem zobiem. Cirkonija zobu tilti ir īpaši piemēroti cilvēkiem ar paaugstinātu zobu traumatisma risku.
  • Keramiskie zobu tilti – no presētās keramikas izgatavoti zobu tilti. Keramikas materiāls ir salīdzinoši mazāk izturīgs, taču estētiski visatbilstošākais dabīgajam zoba izskatam, tādēļ keramiskie zobu tilti vislabāk ir piemēroti priekšējo zobu atjaunošanai.